Geriant kavą be kofeino yra ir privalumų, ir trūkumų. Nors joje vis dar yra nedidelis kiekis kofeino, kavą be kofeino dažnai renkasi tie, kurie nori vengti kofeino dėl kitų jo privalumų. Kai kurie kavos be kofeino gėrimo privalumai yra jos skonis ir galimybė mėgautis bet kuriuo paros metu. Tačiau kai kurie kavos be kofeino trūkumai apima jos kainą ir tai, kad ji gali nesuteikti tokios pat naudos kaip įprasta kava.
Kava be kofeino yra kaip įprasta kava, išskyrus tai, kad didžioji kofeino dalis buvo pašalinta. Jame yra labai mažai kofeino, nes nėra būdo jo pašalinti 100%.
Įprastoje kavoje yra 95 miligramai kofeino, o kavoje be kofeino yra tik 2 miligramai kofeino.
Trys pagrindiniai kavos be kofeino apdorojimo būdai yra šveicariškas vandens metodas, anglies dioksidas ir metilo chloridas. Kiekvienas iš šių metodų turi savo privalumų ir trūkumų.
Šveicariškas vandens metodas yra kofeino pašalinimo procesas, kurio metu kofeinui iš kavos pupelių išgauti naudojamas tik vanduo ir kontroliuojama temperatūra. Tai švelnus, natūralus procesas, išsaugantis kavos pupelių skonį, o jūsų kavos puodelyje nėra 99,9 % kofeino.
Žaliose kavos pupelėse tirpūs komponentai išgaunami mirkydami pupeles vandenyje. Tada kofeinas filtruojamas iš ekstrakto, paliekant žalios kavos ekstraktą. Dėl šio proceso kofeinas migruoja iš pupelių į žalios kavos ekstraktą.
Kokios yra anglies dvideginio išmetimo pasekmės aplinkai?
Anglies dioksidas gali būti naudojamas atskirti įvairias chemines medžiagas, tokias kaip kofeinas nuo kavos.
Metilchloridas yra cheminis junginys, kurio formulė CH3Cl. Tai bespalvės, degios dujos, turinčios stiprų aštrų kvapą. Jis plačiai naudojamas kaip tirpiklis ir šaltnešis, bet taip pat yra šiltnamio efektą sukeliančios dujos.
Metileno chloridas yra įprastas tirpiklis, naudojamas kofeinui pašalinti iš kavos pupelių. Anksčiau benzenas buvo naudojamas dideliais kiekiais, tačiau vėliau buvo nustatyta, kad jis yra kancerogenas. Nuo to laiko įmonės perėjo prie kitų cheminių medžiagų, daugiausia etilo acetato ir metileno chlorido.
Tačiau metilchloridas buvo prieštaringas dėl galimo toksiškumo ir gebėjimo pažeisti centrinę nervų sistemą.
Teismas nusprendė, kad nedideli metileno chlorido pėdsakai kavoje be kofeino nekelia nerimo, nes likučiai, viršijantys 0,001% ribą, yra draudžiami.
Kavos be kofeino poveikis žmogaus sveikatai priklauso nuo jo bendros sveikatos ir ligos istorijos. Kavoje be kofeino yra daug tų pačių antioksidantų, kaip ir įprastoje kavoje, todėl ji gali būti sveikas pasirinkimas žmonėms, kurie nori atsisakyti kofeino, bet vis tiek naudojasi kavos privalumais. Kava be kofeino taip pat tinka žmonėms, kurie yra jautrūs kofeinui, bet vis tiek mėgaujasi kavos skoniu. Kitas pasirinkimas žmonėms, norintiems sumažinti kofeino suvartojimą, yra pusė kofeino.
Kokie yra kavos be kofeino gėrimo privalumai ir trūkumai?
Pasirinkimas, gerti kavą be kofeino, ar ne, yra asmeninis pasirinkimas, kuris priklauso nuo individualių aplinkybių. Kai kurie žmonės gali pastebėti, kad tai turi teigiamą poveikį jų sveikatai, o kiti gali ne. Štai keletas veiksnių, į kuriuos reikia atsižvelgti prieš priimant sprendimą.
Kavos be kofeino gėrimas turi keletą privalumų, įskaitant tai, kad joje yra mažiau kofeino. Tai reiškia, kad jį galima vartoti bet kuriuo paros metu, nepažeidžiant miego įpročių. Be to, kavoje be kofeino vis dar yra daug tų pačių naudingų antioksidantų kaip ir įprastoje kavoje, todėl ji vis tiek gali būti sveikas pasirinkimas. Galiausiai, kai kurie žmonės mano, kad kava be kofeino yra švelnesnio skonio nei įprasta kava.
Nustatyta, kad kava be kofeino padeda sumažinti nuovargį ir pagerinti koncentracijos lygį.
Jautrumas kofeinui yra tikra daugelio žmonių problema. Kai kurie žmonės negali toleruoti šalutinio kofeino poveikio, kuris gali būti nemiga, nerimas, širdies plakimas, aukštas kraujospūdis ir nerimas. Kava be kofeino yra puikus būdas mėgautis kava be šio neigiamo poveikio.
Kofeino vartojimas gali turėti neigiamą poveikį sveikatai, įskaitant nemigą, širdies plakimą ir kitas problemas. Kofeinas yra stimuliatorius, diuretikas ir antacidas, kuris gali pabloginti esamas sąlygas, tokias kaip rėmuo, žarnyno problemos ir miego sutrikimai. Jei turite sveikatos problemų, kurios gali būti susijusios su kofeinu, perėjimas prie kavos be kofeino gali padėti sumažinti poveikį, tuo pačiu leisdamas mėgautis kava kasdienėje rutinoje.
Kofeinas gali sukelti nerimą žmonėms, kurie jau yra linkę į jį, ir tai dažnai vertinama kaip dažnas šalutinis poveikis.
Jei pastebėsite, kad išgėrus kavos jūsų nerimas pablogėja, galbūt norėsite pereiti prie kavos be kofeino.Yra įrodymų, kad kava kai kuriems žmonėms gali veikti kaip vidurius laisvinanti priemonė, tačiau norint tai patvirtinti, reikia atlikti daugiau tyrimų. Galiausiai kiekvieno organizmas yra skirtingas, todėl turėtumėte įsiklausyti į savo kūną, kad nustatytumėte, ar kava jums tinka.
Geriant kavą be kofeino yra keletas galimų trūkumų. Pavyzdžiui, joje gali būti ne tiek kofeino, kiek įprastoje kavoje, ir ji gali būti brangesnė už įprastą kavą. Be to, kai kurie žmonės gali nemėginti kavos be kofeino skonio.
Kavos be kofeino skonis gali skirtis nuo įprastos kavos.
Kai kuriose kavos be kofeino gamyboje naudojamos cheminės medžiagos. Didelės koncentracijos šių cheminių medžiagų poveikis žmonėms gali turėti stiprų neurologinį poveikį, o ilgalaikis jų poveikis gyvūnams gali sukelti centrinės nervų sistemos sutrikimus.
Rinkdamiesi kavą be kofeino, būtinai patikrinkite etiketę, kad nustatytumėte kofeino kiekį. Metilo chloridas dažniausiai naudojamas kavoje be kofeino, tačiau didelės koncentracijos gali būti kenksmingos.
Kavos be kofeino poveikis žmonių cholesterolio kiekiui yra diskusijų objektas. Kai kurie tyrimai rodo, kad tai gali turėti įtakos, o kiti neranda ryšio įrodymų. Tai vis dar neaišku, bet jei turite problemų su cholesteroliu, verta pasitarti su gydytoju ir išsiaiškinti, ar kava be kofeino jums tinka.